XXXIV Niedziela Zwykła – 20 listopada 2016 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Po Mszy św. o godz. 13.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

3. Wspólnota "Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Miłosiernej" zaprasza na uroczyste zakończenie "Roku Bożego Miłosierdzia", o godz. 14.45. Spotkanie odbędzie się w kościele w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

4. Nieszpory zostaną odprawione dziś o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

5. Po raz 22 CARITAS POLSKA organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem „Płomień Miłosierdzia”. We wszystkich kościołach całej Polski od 27 listopada (pierwsza niedziela Adwentu) są rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe CARITAS przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Tradycyjnie już nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Można je postawić na stół świąteczny, podarować rodzinie bądź znajomym, zapalić w święta na grobach bliskich. Świece zapalmy też w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

6. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla swoich dzieci. Chcemy przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego w przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, po Mszy św. o godz. 17.00.

7. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 11 grudnia br., i będą trwały do wtorku, 13 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00, a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Tadeusz Bożełko.

8. W tym roku z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Zawad i Powsinka. Kolędę rozpoczniemy 1 grudnia. Nowych parafian lub tych którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Wspólnota “Domowy Kościół” zaprasza małżeństwa na wyjątkowe spotkanie ,,Bo do tanga trzeba Trojga". Spotkanie będzie miało miejsce w sobotę, 26 listopada 2016 r., w godz. 9.00–16.00. Plan spotkania obejmuje konferencję o relacjach małżeńskich, dwie godziny nauki tanga argentyńskiego, rozmowę małżeńską, Eucharystię z błogosławieństwem rodzin. Organizatorzy zapewniają także obiad dla uczestników oraz opiekę i posiłek dla dzieci. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 60 PLN od pary. Więcej szczegółów na ulotkach, które są dostępne w księgarni parafialnej.

10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 21 listopada, wspomnienie ofiarowania NMP;

- we wtorek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

- w czwartek, 24 listopada, wspomnienie św. meczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.