XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2016 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca listopada. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

3. W poniedziałek, 7 listopada br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Organizujemy jasełka parafialne. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i występować w przedstawieniach, do udziału w jasełkach. Chętnych zapraszamy na próby, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Kanonii.

5. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek, 8 listopada br., po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W czwartek, 10 listopada, w naszym kościele, po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczynamy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zostanie on uroczyście wypowiedziany 19 listopada br, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a następnego dnia w naszej parafii. Zakończenie nowenny w piątek, 18 listopada.

7. W piątek, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Wyrazem naszego patriotyzmu i troski o losy naszej Ojczyzny niech będzie szczera i gorliwa modlitwa. W tym dniu, ze względu na dyspensę udzieloną przez Konferencję Episkopatu Polski nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

8. W niedzielę, 13 listopada br., na Mszy św. o godz. 10.00 gościć będziemy chór archikatedry lwowskiej. Po Mszy św. zapraszamy na krótki koncert.

9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 13 listopada br., o godz. 11.00 w kościele.

10. Na naszym cmentarzu powstało kolumbarium – miejsce z niszami do pochówków urnowych. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

11. Parafialny zespół Caritas, w związku ze zbliżającą się zimą, potrzebuje dla swoich podopiecznych kołder i pościeli – czystych i w dobrym stanie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Dary można składać w kancelarii parafialnej, zakrystii i siedzibie Caritas.

12. Z radością informujemy, że kolejne osoby zadeklarowały swoje stałe godziny cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z tym Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w naszym kościele odbywa się w każdą środę w godz, 7.30-21.00, w każdy czwartek w godz. 7.30–24.00 oraz w każdy piątek w godz. 7.30–19.30. Zapisy trwają, lista jest otwarta. Chętnych prosimy o wypełnienie deklaracji i włożenie do skrzynki na stoliku przed kaplicą św. Anny lub w zakrystii. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

13. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w środę, 9 listopada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

- w czwartek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;

- w piątek, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;

- w sobotę, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.