XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2016 r.

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: "Ochrzczony to znaczy posłany", z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji.

2. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00, a po różańcu, modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W czwartek 27 pażdziernika zapraszamy na 1 spotkanie modlitewne młodzież licealną i studencką na godz. 19.30. do dzwonnicy.

4. W dniach 24-28 października będzie podstawiony przy naszym kościele kontener na makulaturę. Dochód ze sprzedaży makulatury będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie, w Afryce.

5. We wtorek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 13.00. Po procesji, ok. godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

6. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

7. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

8. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

9. Organizujemy w tym roku jasełka parafialne. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i występować w przedstawieniach, do udziału w jasełkach. Chętni mogą też zgłaszać się do s. Ludmiły.

10. Jak co roku rusza akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy poszukują woluntariuszy – osób powyżej osiemnastego roku życia. Zainteresowanych zapraszamy do odwidzenia strony internetowej: www.superw.pl.

11. W ramach akcji „Duchowość dla Warszawy” ks. Krzysztof Grzywocz wygłosi wykład „Duchowość a depresja”. Wykład odbędzie się 25 października o godz. 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66 (obok kościoła akademickiego św. Anny). Wstęp wolny.

12. W tym tygodniu, w środę 28 października przypada święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.