XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2016 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00, a po Różańcu, modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci na wspólny Różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17.30.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się dziś o godz. 11.00 w kościele.

4. Koła Żywego Różańca zapraszają na spotkanie z okazji Święta Matki Bożej Różańcowej dziś, w dzwonnicy o godz. 15.00.

5. Dziś obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem Pontyfikatu św. Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

6. W przyszłą niedzielę, 16 października, o godz. 19.00 w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej odbędzie się pokaz filmu „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” w reżyserii pani Wandy Różyckiej-Zborowskiej oraz spotkanie z reżyserką obrazu. Film trwa ok. 50 min. Wstęp wolny.

7. W czwartek, 13 października, zapraszamy na ostatnie przed zimą NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. O godz. 17.30 – Różaniec Fatimski (pokutny), a po Mszy św. o godz. 18.00 - procesja fatimska wokół kościoła. Zabierzmy świece z odpowiednim zabezpieczeniem.

8. Jak co roku, nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 października o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy Świętej sprawowanej w ich intencji.

9. W piątek,14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszechmogącemu Bogu polecamy wszystkich nauczycieli i katechetów, prosząc o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne dary i łaski w ich codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

10. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego serdecznie zaprasza z okazji przypadającej 60. rocznicy uwolnienia Prymasa Tysiąclecia na Dzień Otwarty w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19, w najbliższą sobotę – 15 października w godz. 10.00-15.00. Można będzie zobaczyć pomieszczenia, w których urzędował Prymas Wyszyński.

11. Także w sobotę – 15 października, w ramach Roku Miłosierdzia, w sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 na Mokotowie odbędzie się Jubileusz Mężczyzn. Rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy około godz. 21.00.

12. Za tydzień, w niedzielę, 16 października, w kościele Najświętszego Zbawiciela odbędzie się promocja najnowszej książki Ks. Rektora Krzysztofa Pawliny pt. „Teraz maluj przyszłość”. O godz. 18.30 Ks. Rektor będzie przewodniczył Mszy św., a o godz. 19.30 nastąpi sama promocja książki.

13. Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 października, w dzwonnicy o godz. 19.00.

14. W dniach 24-28 października będzie podstawiony przy naszym kościele kontener na makulaturę. Dochód ze sprzedaży makulatury będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie, w Afryce.

15. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 10 października, wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy;

- we wtorek, 11 października, wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;

- w środę, 12 października, wspomnienie bł. o. Jana Beyzyma, kapłana;

- w czwartek, 13 października, wspomnienie bł. o. Honorata Koźmińskiego, kapłana;

- w piątek, 14 października, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;

- w sobotę, 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

16. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Tomasz Jarosław Przybysz, kawaler z parafii tutejszej
    Aleksandra Wroniuk, panna z parafii tutejszej
    Zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.