XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2016 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00, a po nich modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się dziś o godz. 11.00, w kościele.

3. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony przez osiem tygodni metodą warsztatową, w małej grupie, wg Programu „Radość i Nadzieja”. Spotkania będą odbywać się w każdą środę, począwszy od 5 października br. Informacja o warunkach uczestnictwa, zapisach i kosztach można znaleźć na naszej stronie internetowej, w zakładce sakramenty oraz w zakrystii.

4. Inauguracja Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Anny odbyła się podczas uroczystej Mszy św. w miniony piątek, 16 września o godz. 12.00. Wszystkie osoby, które w naszej parafii zadeklarowały swoje stałe godziny cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu zostały powołane na kandydatów do Bractwa Adoracyjnego. W związku z tym Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele odbywa się w każdy czwartek w godz. od 7.30–24.00 oraz w każdy piątek w godz. od 7.30–19.30. Zapisy do Bractwa Adoracyjnego trwają. Lista jest otwarta. Chętnych prosimy o wypełnienie deklaracji i włożenie do skrzynki na stoliku przed kaplicą św. Anny. Więcej informacji na naszej stronie internetowej, w zakładce Wspólnoty.

5. Z inicjatywy parafialnej grupy Odnowy w Duchu Świętym wszyscy chętni uczestniczyli w otwartych Rekolekcjach z Maryją, które poprowadził ks. dr Maciej Sarbinowski SDB, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie i Lądzie n. Wartą. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek 16 września Mszą św. o godz.18.00, a zakończyły w sobotę wieczornym czuwaniem z modlitwą wstawienniczą. W niedzielę, 18 września na Mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 oraz 13.00 ks. Maciej Sarbinowski SDB wygłosi homilię oraz poprowadzi nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich parafian, również tych najmłodszych.

6. Na tacę z poprzedniej niedzieli przeznaczonej na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 7921 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę, przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech zaś w następną niedzielę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 20 września, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegona, kapłana, Pawła Chong Hasanga i towarzyszy;

- w środę, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

- w piątek, 23 września, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Łukasz Krzysztof Lepianka, kawaler z parafii tutejszej
    Agnieszka Grażyna Karaś, panna z parafii pw. św. Elżbiety w Powsinie
    – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.