XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2016 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca września. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Mieczysława Kucel ze zgromadzenia księży Michalitów, który na każdej Mszy św. głosi kazania o wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz panią Mariannę Gąsiorek, która przekaże nam swoje świadectwo doświadczenia łask płynących z adoracji.

3. Osoby które dziś zadeklarują chęć adoracji Najświętszego Sakramentu i inne zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie w środę, 7 września, po Mszy św. o godz. 18.00. Deklaracje można już dziś składać przy drzwiach kościoła.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy przygotowania do uroczystego Aktu Oddania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Szczegóły w Klimatach św. Anny.

5. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś, przed kościołem, przeprowadzimy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

7. Pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 18 września o godz. 11.00, w kościele.

8. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony przez osiem tygodni metodą warsztatową, w małej grupie, wg Programu „Radość i Nadzieja”. Spotkania będą odbywać się w środy począwszy od 5 października br. Informacja o warunkach uczestnictwa, zapisach i kosztach można znaleźć na naszej stronie internetowej, w zakładce sakramenty oraz w zakrystii.

9. Rozpoczęcie roku szkolnego dzieci ze szkół podstawowych odbędzie się dziś, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

10. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w niedzielę, 11 września, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

11. W dniach 11 i 12 września gościć będziemy Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Piotra Jareckiego, który dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii.

W niedzielę 11 września będziemy gościć Jego Ekscelencję na kolejnych Mszach św.: o godz. 10.00, 11.30 i 13.00.

Na Mszę św. o godz. 10.00. zapraszamy przede wszystkim osoby chore i w podeszłym wieku, którym po Mszy św., podczas nabożeństwa, Ks. Biskup udzieli specjalnego błogosławieństwa.
    Na tej Mszy św. sprawozdania ze swojej działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Ośrodek wsparcia dla najuboższych
    b) Koła Żywego Różańca
    c) Legion Maryi
    d) Krąg Domowego Kościoła
    e) Rodzina Radia Maryja
    f) Rodziny Nazaretańskie
    g) Zespół prowadzący Salonik i Galerię

Po Mszy św. z udziałem dzieci, o godz. 11.30, w czasie nabożeństwa, Ks. Biskup udzieli błogosławieństwa dzieciom oraz rodzicom oczekującym potomstwa.
    a) Ministranci
    b) Lektorzy
    c) Schola Dziecięca

Po Mszy św., o godz. 13.00, udamy się w procesji na cmentarz, aby we wspólnej modlitwie polecić Miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych. Po procesji Ks. Biskup dokona lustracji cmentarza.
    Na Mszy św. o godz. 13.00 sprawozdania ze swojej działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Akcja Katolicka
    b) Grupa Miłosierdzia Bożego
    c) Chór Parafialny
    d) Odnowa w Duchu Świętym

W dniu 12 września Jego Eminencja Ksiądz Biskup odwiedzi Szkołę Podstawową i Gimnazjum na Powsinku, Szkołę im. Wiktorii Wiedeńskiej, spotka się Zarządem Dzielnicy, dyrektorami szkół, pracownikami parafii, Radą Parafialną, Dyrektorem Pałacu Wilanowskiego. Wieczorem odprawi Mszę św. w 333 rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej.

12. Uroczysta Msza św. w 333. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w poniedziałek, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Jarecki. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

13. W tym tygodniu przypada następujące święto liturgiczne:

- w czwartek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.