XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2016 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych
    w wypominkach rocznych.

2. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego w następną niedzielę, i niedzielę 4 września przed kościołem, przeprowadzimy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

3. Na tacę z poprzedniej niedzieli przeznaczonej na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zebraliśmy
    7041 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W dniach 11 i 12 września gościć będziemy Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Piotra Jareckiego, który dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii. Szczegółowy program wizytacji zostanie podany w terminie późniejszym.

5. Uroczysta Msza św. w 333. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w poniedziałek,
    12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Jarecki. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;

- w środę, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, Apostoła;

- w piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;

- w sobotę, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Adrian Kuboszek, stanu wolnego z parafii tutejszej
    i
    Natalia Witkowska, stanu wolnego z parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wołczynie

Mariusz Jerzy Osiński, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Katrina Javurkova, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I;

Łukasz Sebastian Woźniak, kawaler z parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie
    i
    Natalia Wiśniewska, panna z parafii tutejszej

Tomasz Jerzy Dzioch, kawaler z parafii tutejszej
    Iwa Paulina Ciepielewska, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.