XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2016 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Początek sierpnia to czas pielgrzymek. Od piątku, 5 sierpnia naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrażamy odmawiając różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową odmawiamy codziennie, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, chodząc wokół kościoła.

3. Zapraszamy do naszego kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek, 12 sierpnia, od godz. 13.00 do 17.00 oraz od godz. 18.30 do 20.00.

4. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, kapłana;

- we wtorek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;

- w środę, 10 sierpnia, wspomnienie św. Wawrzyńca diakona i męczennika;

- w czwartek, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

– Roman Jerzy Piętakiewicz, kawaler z parafii tutejszej
    Aleksandra Justyna Holc, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.