XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2016 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś, na Mszy św. o godz. 13.00, której przewodniczyć będzie ks. infułat Jan Miazek, będziemy obchodzić 320. rocznicę śmierci króla Jana III.

3. Również dziś, po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie osoby, które zadeklarowały, że przyjmą młodych pielgrzymów przybywających do naszej parafii w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Spotykamy się w wieży na pierwszym piętrze. Na spotkanie zapraszamy również osoby, które pragną włączyć się do pomocy.

4. W naszej parafii praktykowana jest dzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w każdy piątek. Wkrótce rozszerzymy czas adoracji na godziny dzienne, tj. po porannej Mszy św. do godz. 17.00 w dni powszednie. Dzienna adoracja od poniedziałku do czwartku odbywać się będzie w Kaplicy św. Anny, a w piątki, jak dotąd, w nawie głównej. Parafian, chcących poświęcić Bogu choćby jedną godzinę czuwania w tygodniu, prosimy o wypełnienie deklaracji. Deklaracje wyłożone są na stoliku za ostatnimi ławkami w kościele. Więcej szczegółów podamy niebawem.

5. W dniach od 17 do 20 czerwca br. przeprowadzimy zbiórkę makulatury, dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz budowy studni w Sudanie. Makulaturę prosimy składać w podstawionym przy Kanonii kontenerze.

6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich szkół zostanie odprawiona w piątek, 24 czerwca, o godz. 8.00.

7. W czwartek, 23 czerwca br., o godz. 18.30 zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe przy krzyżu na Powsinku, przy jeziorku. Po nabożeństwie zapraszamy całe rodziny na grilla. Centrum Kultury Wilanów zapewnia dobrą zabawę.

8. Dzisiaj po każdej Mszy św., przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele parafialnej Grupy Odnowy w Duchu Świętym, będą proponowali Adopcję Duchową Dziecka Poczętego. Jest to bardzo ważne Dzieło, do którego serdecznie zachęcamy.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

- w piątek, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W tym dniu, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

– Rafał Krzyżanowski, kawaler z parafii tutejszej
    Stefania Barbara Krupa, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I;

– Jakub Żulewski, kawaler z parafii tutejszej
    Karolina Kawałowska, panna z parafii pw. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.