X Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że w dni powszednie odprawiane jest ono po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Dziś obchodzimy po raz dziewiąty Święto Dziękczynienia po hasłem: Chrzest darem Miłosierdzia. O godz. 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszy świętej Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na piknik rodzinny. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

3. Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci i rodziców na przedstawienie teatralne pt. „Morskie Opowieści”, które odbędzie się dziś, o godz. 12.45, w Sali Kameralnej CKW przy ul. Kolegiackiej 3. Aktorzy Teatru Katarynka przedstawią historię, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku i wyruszyć w pełen przygód rejs. Dzieci będą przeciągać wraz z załogą linę, wezmą udział w akcji ratunkowej z ratownikiem WOPR, dowiedzą się, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur i jak postępować w razie zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą. Jak zapewniają organizatorzy, będzie musicalowo, radośnie, ale i wzruszająco.

4. W najbliższy poniedziałek, pierwszy poniedziałek miesiąca czerwca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W pierwszy wtorek miesiąca, modlimy się w sposób szczególny za dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i kościoła zostanie odprawiona o godz. 18.00.

6. W niedzielę, 12 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się IX Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich oraz Kuźnia Artystyczna. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem i zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca br., po każdej Mszy św. członkowie parafialnej grupy Odnowy w Duchu Świętym będą zbierali podpisy pod inicjatywą Stop Aborcji. Prosimy zabrać ze sobą nr PESEL.

8. Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina w sobotę 18 czerwca o godz. 19.00 w dzwonnicy.

9. W niedzielę, 19 czerwca br., na Mszy św. o godz. 13.00, której przewodniczyć będzie ks. infułat Jan Miazek, będziemy obchodzić 320. rocznicę śmierci króla Jana III.

10. W dniach od 17 do 20 czerwca br. przeprowadzimy zbiórkę makulatury, dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz budowy studni w Sudanie. Makulaturę prosimy składać w podstawionym przy Kanonii kontenerze.

11. W bieżącym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w środę, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, królowej;

- w czwartek, 9 czerwca, święto poświęcenia kościoła katedralnego;

- w piątek, 10 czerwca, wspomnienie św. Bogumiła, biskupa;

- w sobotę, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

– Maciej Kacper Wasilewicz kawaler z parafii tutejszej
    Marta Ewelina Gracka, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II;

– Dariusz Grzelecki, kawaler z parafii pw. św. Judy Tadeusza
    Ewa Maria Cegłowska, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I;

– Bartosz Barnaś, kawaler z parafii tutejszej
    Karolina Rutkowska, panna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie
    – zapowiedź I;

– Piotr Lucjan Karłowski, kawaler z parafii tutejszej
    Monika Joanna Kobrzyńska, panna z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w zeszłym miesiącu naszych parafian:

– śp. Helenę Kruk
    – śp. Jadwigę Rybarczyk
    – śp. Irenę Piasecką

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen