VII Niedziela Wielkanocy – 8 maja 2016 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zachęcamy również do modlitwy i śpiewu Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach.

2. W najbliższą środę, 11 maja, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce u zbiegu ulic Vogla i Sytej.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

4. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00, i 13.00, kolejne grupy dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W piątek, 13 maja, na Mszy św. o godz. 18.00 wierni z naszej parafii, którzy odprawili 33-dniowe przygotowania, dokonają uroczystego Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Osoby te polecamy modlitwie parafian.

6. Od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, w naszym kościele odbywają się nabożeństwa fatimskie, które rozpocznają się Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w najbliższy piątek, 13 maja.

7. Od dzisiaj w saloniku, w dzwonnicy prezentowana jest wystawa pokonkursowa dzieci z naszej parafii pod nazwą „Moja ulubiona stacja Drogi Krzyżowej”. Gorąco zachęcamy do oglądania.

8. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W sobotę poprzedzającą tę uroczystość, 14 maja, Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wigilijne czuwanie modlitewne, przygotowujące do tego wydarzenia. Początek czuwania o godzinie 20.00.

9. Za tydzień, w niedzielę 15 maja o godz. 12.45 pod pomnikiem Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu rozpocznie się XI Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na marsz oraz piknik rodzinny.

10. Taca z dzisiejszy niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

11. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc materialną dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako dzień solidarności z ofiarami kataklizmu. W związku z tym, przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę do puszek przeznaczoną na pomóc poszkodowanym.

12. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w poniedziałek, 9 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,

- w sobotę, 14 maja, święto św. Macieja, Apostoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Bartłomiej Mikołaj Tofil, kawaler z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie
    Małgorzata Ewa Kaczmarek, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II;

Patryk Podgórski, kawaler z parafii tutejszej
    Alekxandra Zofia Tokarski, panna z parafii Bogarodzicy Dziewicy w Warszawie

Łukasz Więcek, kawaler z parafii pw. św. Tomasza w Warszawie
    Maja Natalia Kalisiewicz, panna z parafii tutejszej

Aleksander Jerzy Grym, kawaler z parafii tutejszej
    Katarzyna Ewa Baumgart, panna z parafii pw. św. Zofii Barat w Warszawie
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.