VI Niedziela Wielkanocy – 1 maja 2016 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca, nabożeństwo majowe wraz z modlitwą przebłagalno-dziękczynną i procesją zostaną odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe, w dni powszednie, odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. W najbliższą środę 4 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na Powsinku nad jeziorkiem.

3. Od piątku, 6 maja, rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego w naszym kościele po każdym nabożeństwie majowym. Zakończenie nowenny w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 14 maja.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 5 maja, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo majowe i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 6 maja, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 7 maja, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

5. W naszej parafii, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca sprawowana jest Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Najbliższa Msza św. wotywna o Duchu Świętym będzie sprawowana jutro, 2 maja br., o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17.30 na wspólną modlitwę w intencji swoich dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i Kościoła gromadzą się rodzice. Msza św. w tej intencji będzie odprawiona o godz. 18.00.

7. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w niedziele: 8 i 15 maja. Pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00, a druga i trzecia w niedzielę 15 maja na Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00.

8. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w poniedziałek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła,

- we wtorek 3 maja, Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski,

- w środę, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika,

- w piątek, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, 3 maja, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Przemysław Obrębski, kawaler z parafii św. Stanisława Kostki w Przasnyszu
    Magdalena Julia Badziak, panna z parafii tutejszej

Przemysław Tarasiuk, kawaler z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Warszawie
    Dominika Aleksandra Kępczak, panna z parafii tutejszej

Michał Adam Matusik, kawaler z parafii pw. św. Jadwigi królowej w Żabieńcu
    Dorota Małgorzata Czech, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II;

Bartłomiej Mikołaj Tofil, kawaler z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie
    Małgorzata Ewa Kaczmarek, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I;

Patryk Podgórski, kawaler z parafii tutejszej
    Alekxandra Zofia Tokarski, panna z parafii Bogarodzicy Dziewicy w Warszawie
    – zapowiedź I;

Łukasz Więcek, kawaler z parafii pw. św. Tomasza w Warszawie
    Maja Natalia Kalisiewicz, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ostatnim miesiącu naszą parafiankę:

– śp. Marię Grażynę Rawską.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.