Niedziela Miłosierdzia Bożego – 3 kwietnia 2016 r.

1. Dziś, w 2. Niedzielę Wielkanocną, wychwalamy Boga za Jego bezgraniczne Miłosierdzie, objawione w Tajemnicy Paschalnej Chrystusa. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy o godz. 15.00. Pragniemy przypomnieć, że w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie.

2. W najbliższy wtorek, 5 kwietnia, o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się Nabożeństwo Różańcowe Rodziców za Dzieci. Po nabożeństwie, o godz.18.00 zapraszamy na Mszę Św. W tej samej intencji.

3. W środę, 6 kwietnia, o godz. 19.00 odbędzie się w wierzy piąte spotkanie biblijne z cyklu „Boże rozwiązania na różne sytuacje życiowe”. Tematem spotkania będzie „Podejmowanie trudnych decyzji”. Obejrzymy film pt. „Abraham i Izaak” i będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób dzisiaj Bóg sprawdza naszą wiarę.

4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę o godz. 11.00 w kościele.

5. Rozwiązanie konkursu pt.„Moja ulubiona stacja Drogi Krzyżowej” i wręczenie nagród nastąpi w niedzielę 10 kwietnia po Mszy św. o 11.30 w saloniku-dzwonnicy.

6. Ofiara przeznaczona na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie, którą zebraliśmy w Wielki Piątek podczas adoracji krzyża, wyniosła 3197 PLN, a ofiara z drugiego dnia świąt, przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 5983 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły fundusz ministrancki kupując w czasie świąt palmy wielkanocne i wodę święconą. W tym roku ministranci zebrali 6834 PLN. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziękujemy s. Melanii, p. Krystynie Kruszewskiej, p. Marcie Piekut, p. Marii Banaszkiewicz, p. Teresie Radzimirskiej, p. Małgorzacie Malinowskiej, p. Joannie Latoszek, p. Łucji Rawskiej, p. Grzegorzowi Grądzielowi, p. Wilardowi Biemans, p. Krzysztofowi Górce, p. Zbigniewowi Wujaszowi, p. Krzysztofowi Żaczkowi, p. Łukaszowi Marczakowi za przygotowanie w tym roku Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 4 kwietnia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,
    - w czwartek, 7 kwietnia, Wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Bartłomiej Topa, kawaler z parafii tutejszej
    Emilia Ignaciuk, panna z parafii tutejszej

– zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Józefa Wardeckiego,
    - śp. Marzenę Janinę Klockowską,
    - śp. s. Tobiaszę.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.