I Niedziela Wielkiego Postu – 14 lutego 2016 r.

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia, pokuty i rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o godz. 12.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci oraz o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 16.00 w Kanonii.

5. W tę niedzielę, 14 lutego, gościmy wolontariuszy Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży na czele z ks. Tomaszem Zapertym, koordynatorem ŚDM w Archidiecezji Warszawskiej. Podczas każdej Mszy św. przedstawiciele Diecezjalnego Centrum opowiedzą o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, podzielą się swoimi wspomnieniami z minionych Spotkań Młodych z Ojcem Świętym oraz świadectwami wiary i odpowiedzą na Państwa pytania. Po Mszy św. o godz. 13.00 przedstawiciele Diecezjalnego Centrum zapraszają na spotkanie w dzwonnicy osoby, które pragną przyjąć pielgrzymów w swoich domach oraz chcą włączyć się w organizację i obsługę ich pobytu w naszej parafii.

6. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 14–16 marca, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 16–18 marca br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 13 marca i będą trwały do środy 16 marca br.

7. Dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wielkopostnym pt.: „Moja ulubiona stacja Drogi Krzyżowej”. Technika wykonania jest dowolna. Podpisane prace prosimy składać do zakrystii. Termin oddania upływa w Niedzielę Palmową. Na zakończenie konkursu przewidziane są nagrody.

8. Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w sobotę 20 lutego br., o godz.19.00 w dzwonnicy.

9. Rozpoczynamy nowy cykl spotkań biblijnych pt.: „Boże rozwiązania na różne sytuacje życiowe”. Spotkania będą odbywały się w każdą środę o godz. 19.00 w wieży, począwszy od 2 marca br.

10. W niedzielę 28 lutego 2016 o godz. 15.00 odbędzie się w naszej parafii pokaz filmu pod tytułem "Ja Jestem". To wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Eucharystii, w Najświętszym Sakramencie. To film, przez który sam Pan Jezus mówi do serca człowieka. Po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Przez całą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie można nabyć film „Ja Jestem” i inne filmy.

11. Na przełomie roku, od grudnia do lutego, z wizytą duszpasterską planowaliśmy odwiedzić 2170 rodzin, z czego przyjęło nas 832, co stanowi 38,5 %. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone są na planowany remont wieczernika, który planujemy rozpocząć na wiosnę tego roku. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.