V Niedziela Zwykła – 7 lutego 2016 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Środą Popielcową, 10 lutego br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie: 7.00, 9.00, 12.00, 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pana; Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00, Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godzinie 12.30, 16.30 dla dzieci i 18.30.

3. Światowy Dzień Chorych w naszej parafii będziemy obchodzili w czwartek, 11 lutego. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku i chore. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.

4. W następną niedzielę, 14 lutego, będziemy gościć wolontariuszy Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży na czele z ks. Tomaszem Zapertym, koordynatorem ŚDM w Archidiecezji Warszawskiej. W tym dniu podczas każdej Mszy św. przedstawiciele Diecezjalnego Centrum opowiedzą o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, podzielą się swoimi wspomnieniami z minionych Spotkań Młodych z Ojcem Świętym oraz świadectwami wiary i odpowiedzą na Państwa pytania. Po Mszy św. o godz. 13.00 przedstawiciele Diecezjalnego Centrum zapraszają na spotkanie w dzwonnicy osoby, które pragną przyjąć pielgrzymów w swoich domach oraz chcą włączyć się w organizację i obsługę ich pobytu w naszej parafii.

5. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału w 50. jubileuszowej wystawie. Wystawa prezentowana będzie w dzwonnicy w okresie wielkanocnym: marzec-kwiecień. Prace prosimy składać w dzwonnicy w każdą niedzielę, najpóźniej do 20 lutego.

6. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na prośbę Parafialnego Ośrodka Wsparcia Najuboższych o pomoc w przygotowaniu wyprawki dla ciężarnej, samotnej matki. Za wszelką pomoc, datki rzeczowe i wpłaty pieniężne, w imieniu mamy spodziewającej się dziecka, serdecznie dziękujemy.

7. Przy naszej parafii powstała wspólnota „Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Miłosiernej” pod patronatem św. s. Faustyny. Charyzmatem wspólnoty jest szerzenie miłosierdzia Bożego oraz modlitwa wypraszająca Boże miłosierdzie dla nas i całego świata. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach, które odbywają się w każdy poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00, w dzwonnicy.

8. Zapraszamy do księgarenki parafialnej EFFATA, czynnej w każdą niedzielę w godz. 9.30-14.30. Oprócz książek i prasy można u nas nabyć: dewocjonalia, pamiątki, świece, szatki do chrztu św., różańce, medaliki, łańcuszki, wyroby ze srebra, zestawy kolędowe, obrazy, filmy religijne.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w środę, 10 lutego, Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
    - w czwartek, 11 lutego, Wspomnienie NMP z Lourdes.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.