II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2016 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. W najbliższą sobotę, 23 stycznia przypada 3. rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Msza św. w intencji śp. Księdza Kardynała, w naszym kościele zostanie odprawiona o godz. 17.00 w bazylice archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie, zostanie odprawiona o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłego Księdza Prymasa.

3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia br. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

4. W czwartek i piątek obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka, w tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o naszych dziadkach, okazując im wdzięczność i polecając opiece Matki Bożej i św. Anny, naszej patronki.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców, odbędzie się dziś o godz. 11.00, w kościele.

6. Parafialny Ośrodek Wsparcia Najuboższych zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu wyprawki dla ciężarnej, samotnej matki. Osoby, które mają zbędne ubranka i inne rzeczy dla małego dziecka mogą je składać w każda środę, w godz. 16.30-18.00 w naszym ośrodku oraz w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Środki finansowe prosimy przekazać w kancelarii lub zakrystii u siostry Melanii. Za wszelką pomoc, w imieniu mamy spodziewającej się dziecka serdecznie dziękujemy.

7. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału w 50. jubileuszowej wystawie. Wystawa prezentowana będzie w dzwonnicy w okresie wielkanocnym: marzec-kwiecień. Prace prosimy składać w dzwonnicy w każdą niedzielę, najpóźniej do 20 lutego.

8. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2015 roku, zostanie odprawiona w Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, w poniedziałek 2 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.

9. Msze św. w dniu 2 lutego br., będą sprawowane o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.

10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 19 stycznia, Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
    - w czwartek, 21 stycznia, Wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. Zapraszamy do księgarenki parafialnej EFFATA, czynnej w każdą niedzielę w godz. 9.30 -14.30. Oprócz książek i prasy można u nas nabyć: dewocjonalia, pamiątki, świece, szatki do chrztu św., różańce, medaliki, łańcuszki, wyroby ze srebra, zestawy kolędowe, obrazy, filmy religijne.

12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Paweł Opara, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Karolina Patrycja Matysiak, panna z parafii pw. św. Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie.
    Zapowiedź I.

13. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

- poniedziałek, 18 stycznia – ul. Piechoty Łanowej 3-55 (numery nieparzyste);
    - wtorek, 19 stycznia – ul. Rotmistrzowska,
    ul. Janczarów (numery nieparzyste);
    - środa, 20 stycznia – ul. Janczarów (numery parzyste),
    ul. Biedronki 3-27 (numery nieparzyste);
    - czwartek, 21 stycznia – ul. Biedronki 31-103A (numery nieparzyste);
    - piątek, 22 stycznia – ul. Biedronki 107-127 (numery nieparzyste),
    i 6-56B (numery parzyste);
    - sobota, 23 stycznia – ul. Biedronki 58-158 (numery parzyste).

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o godz. 14.00. Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać.