ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27 grudnia 2015 r.

1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, nabożeństwo rózańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00., a po nabożeństwie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii, jak również wszystkich pogrzebanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego zostanie odprawiona o godz. 18.00. a bezpośrednio po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, 1 stycznia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 2 stycznia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

4. W Nowy Rok przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą sprawowane: o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny wypełniając pozostałe warunki odpustu.

5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w czwartak, 31 grudnia, Wspomnienie św. Sylwestra, papieża;
    - w piątek, 1 stycznia, Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki;
    - w sobotę, 2 stycznia, Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.

Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w kolegiacie wilanowskiej, za liczny udział w rekolekcjach, roratach i sakramencie pojednania. Szczególne podziękowanie kierujemy do p. Grzegorza Grądziela, p. Wilarda Biemans, p. Krzysztofa Górki, p. Zbigniewa Wujasza, p. Marii Banaszkiewicz, p. Krystyny Kruszewskiej, p. Krzysztofa Żaczka, p. Janiny Rawskiej, s. Melanii, rodzin państwa Rawskich, Czajkowskich i Grądziel, którzy w tym roku przygotowali szopkę betlejemską w naszej świątyni.

7. Młodzież i rodziny zainteresowane przyjęciem pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie informacyjne 5 stycznia o godz.18.30 do kościoła.