III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2015 r.

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku, 15 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00, a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Dobrzeniecki, którego serdecznie witamy w naszej parafii.

2. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

3. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00, w Kanonii.

5. Po raz 22 Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem „Dziecko sercem rodziny”. We wszystkich kościołach całej Polski od 29 listopada (pierwsza niedziela Adwentu) są rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Tradycyjnie już nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Świece zapalimy w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

6. Dyrektor i Rada Rodziców Publicznego Przedszkola nr 420 w Wilanowie przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 8 serdecznie zapraszają dziś o godz. 12.00 na kiermasz słoików – przetworów, smakołyków i przedmiotów podarowanych przez znane i cenione osoby w ramach akcji charytatywnej „słoiki z Wilanowa dla Julka”. Zebrane środki finansowe będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację Julka Laudańskiego, cierpiącego na małogłowie, padaczkę westa oraz wady centralnego układu nerwowego. W czasie kiermaszu na dzieci czeka teatrzyk i wiele innych atrakcji. Rodzina państwa Laudańskich od niedawna mieszka na terenie naszej parafii.

7. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 3408 PLN na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Serdecznie zapraszamy do naszej galerii, gdzie można oglądać wystawę ikon.

9. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej księgarenki gdzie można nabyć nie tylko książki ale również różnego rodzaju dewocjonalia. Do księgarenki powróciły słodkie Boże krówki, które oprócz ciała pokrzepiają ducha. „Sentencje świętych i błogosławionych wewnątrz opakowania pozwalają odkryć to, co w życiu ważne... i staną się refleksja dla całej rodziny na czas nadchodzących Świąt”.

10. Przed kościołem można nabyć poświęcony opłatek i sianko na stół wigilijny.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Łukasz Jan Zygański, kawaler z parafii tutejszej
    Patrycja Kamila Mońko, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

12. W nadchodzącym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

- środa, 16 grudnia – ul. Lentza 35 kl. II i III;
    - czwartek, 17 grudnia – ul. Lentza 35 kl. IV i 35A oraz 2B-12 (numery parzyste),
    ul. Królowej Marysieńki 2-104 (numery parzyste);
    - piątek, 18 grudnia – ul. Królowej Marysieńki 1-21 (numery nieparzyste);
    - sobota, 19 grudnia – ul. Królewicza Jakuba (numery nieparzyste) i 2-4 (numery parzyste).

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00. a w soboty o godz. 14.00.
    Program całej wizyty duszpasterskiej został umieszczony na naszej stronie internetowej.