II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2015 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się o godz. 11.00. Na spotkaniu zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki.

3. Po raz 22 Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem „Dziecko sercem rodziny”. We wszystkich kościołach całej Polski od 29 listopada (pierwsza niedziela Adwentu) są rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Tradycyjnie już nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Świece zapalimy w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

4. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie i przyniesienie prezentów dla swoich dzieci do zakrystii. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się dziś, o godz. 16.30.

5. Dziś przypada XVI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na ten cel.

6. W tym tygodniu przypada I poniedziałek miesiąca. Msza wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona o godz. 18.00.

7. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 13 grudnia br., i będą trwały do wtorku, 15 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00. a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Dobrzeniecki.

8. Ojciec św. Franciszek ogłosił Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który w Kościele Powszechnym rozpocznie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia br. W naszej Archidiecezji uroczyste rozpoczęcie jubileuszu nastąpi w niedzielę, 13 grudnia br. Tego dnia w bazylice archikatedralnej pw. św. Jana o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Nastąpi też symboliczne otwarcie Drzwi Świętych. Ks. Kardynał zaprasza przedstawicieli wspólnot, stowarzyszeń i grup parafialnych oraz wszystkich wiernych naszej archidiecezji do wzięcia udziału w tej uroczystości.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w poniedziałek, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła;
    - we wtorek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W zeszłą niedzielę na tacę zebraliśmy 7722 PLN na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 3485 PLN na prezenty dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Łukasz Jan Zygański, kawaler z parafii tutejszej
    Patrycja Kamila Mońko, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

13. W nadchodzącym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

- poniedziałek, 7 grudnia – ul. Kubickiego, ul. Marconich 1-3 kl. I i II;
    - wtorek, 8 grudnia – ul. Marconich 3 kl. III i IV, ul. Marconich 5-9 (numery nieparzyste);
    - środa, 9 grudnia – ul. Wiktorii Wiedeńskiej 2-8 (numery parzyste) i 1-5 (numery nieparzyste);
    - czwartek, 10 grudnia – ul. Wiktorii Wiedeńskiej 7-9A (numery nieparzyste);
    - piątek, 11 grudnia – ul. Wiktorii Wiedeńskiej 11-15 (numery nieparzyste),
    ul. Kosiarzy (strona parzysta) i 7-35 (numery nieparzyste);
    - sobota, 12 grudnia – ul. Kosiarzy 37, ul. Urodzajna, ul. Lentza 5-35 kl. I.

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00. a w soboty o godz. 14.00. Program całej wizyty duszpasterskiej został umieszczony na naszej stronie internetowej.

14. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Herykę Kanabus;
    - śp. Tadeusza Michalaka;
    - śp. Teresę Kowal.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.