XXXIV Niedziela Zwykła – 22 listopada 2015 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

4. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla swoich dzieci. Chcemy przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Pragniemy również przygotować dla tych rodzin spotkanie wigilijne, dlatego w niedziele: 29 listopada i 6 grudnia przed kościołem będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel.

5. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 13 grudnia br., i będą trwały do wtorku, 15 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00, a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Dobrzeniecki.

6. W dniach od 20 do 24 listopada na terenie parafii będziemy zbierali makulaturę ze sprzedaży której uzyskane środki zostaną przeznaczone na budowę studni w Sudanie. Makulaturę należy składać to przeznaczonego na ten cel kontenera.

7. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, przypada w naszej parafii w dniach od 1 do 3 grudnia. Zachęcamy wszystkie wspólnoty i parafian do licznego udziału w nabożeństwie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja we wtorek, środę i czwartek będzie trwać od godz. 12.00 do 17.00.

8. W tym roku z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Wilanowa. Kolędę rozpoczniemy 7 grudnia. Nowych parafian lub tych którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. W dniach 20-25 lipca 2016 r., w ramach tygodnia misyjnego, będziemy gościć w naszej parafii młodzież uczestniczącą w Światowych Dniach Młodzieży. Zwracamy się z gorącą prośbą o przyjęcie ich w duchu staropolskiej życzliwości i gościnności. Rodziny, które pragną przyjąć do swoich domów przybywającą do nas młodzież prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

10. Młodzież licealną i studentów zapraszamy do posługi wolontariatu przy organizowaniu i realizacji programu pobytu młodzieży przyjeżdżającej na ŚDM w naszej parafii. Możliwość współpracy oraz spotkanie z rówieśnikami z całego świata będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i stworzenia więzów przyjaźni. Osoby chętne do podjęcia tej posługi mogą się zgłaszać do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do ks. Michała.

11. Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 listopada o godz.19.00 w saloniku-wieży.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę z okazji 24. Rocznicy powstania Radia Maryja, w sobotę, 5 grudnia. Wyjazd sprzed Kościoła o godz. 7.00. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii.

13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Bartosz Łukasz Komasa, kawaler z parafii tutejszej
    Aneta Maria Gruzik panna z par. tutejszej
    zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.