XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2015 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

3. W listopadzie, w naszej parafii rozpocznie się trzecia edycja dzisięciotygodniowego kursu finansowego, którego celem jest nauka zarządzania finansami w oparciu o rady biblijne. Kurs będzie odbywał się we środy o godz. 19.00 w dzwonnicy. Osoby zainteresowane tym, co Pismo Święte mówi na temat zarządzania finansami zapraszamy na spotkanie w środę 18 listopada br. o godz. 19.00 do dzwonnicy. Po spotkaniu będzie możliwość zapisania się na kurs i zakupienia podręczników.

4. W dniach od 20 do 24 listopada na terenie parafii będziemy zbierali makulaturę ze sprzedaży której uzyskane środki zostaną przeznaczone na budowę studni w Sudanie. Makulaturę należy składać to przeznaczonego na ten cel kontenera.

5. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 13 grudnia br., i będą trwały do wtorku, 15 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00, a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Dobrzeniecki.

6. W dniach 20-25 lipca 2016 r., w ramach tygodnia misyjnego, będziemy gościć w naszej parafii młodzież uczestniczącą w Światowych Dniach Młodzieży. Zwracamy się z gorącą prośbą o przyjęcie ich w duchu staropolskiej życzliwości i gościnności. Rodziny, które pragną przyjąć do swoich domów przybywającą do nas młodzież prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

7. Młodzież licealną i studentów zapraszamy do posługi wolontariatu przy organizowaniu i realizacji programu pobytu młodzieży przyjeżdżającej na ŚDM w naszej parafii. Możliwość współpracy oraz spotkanie z rówieśnikami z całego świata będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i stworzenia więzów przyjaźni. Osoby chętne do podjęcia tej posługi mogą się zgłaszać do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do ks. Michała.

8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
    - w środę,18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
    - w czwartek, 19 listopada, wspomnienie bł. Salomei, dziewicy;
    - w piątek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
    - w sobotę, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Bartosz Łukasz Komasa, kawaler z parafii tutejszej
    Aneta Maria Gruzik panna z par. tutejszej
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.