XXXII Niedziela Zwykła – 8 listopada 2015 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00 w Kanonii.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się o godz. 11.00 w kościele.

4. W listopadzie, w naszej parafii rozpocznie się trzecia edycja dzisięciotygodniowego kursu finansowego, którego celem jest nauka zarządzania finansami w oparciu o rady biblijne. Kurs będzie odbywał się w środy o godz. 19.00 w dzwonnicy. Osoby zainteresowane tym, co Pismo Święte mówi na temat zarządzania finansami zapraszamy na spotkanie w środę 18 listopada br. o godz. 19.00 do dzwonnicy. Po spotkaniu będzie możliwość zapisania się na kurs i zakupienia podręczników.

5. W dniach od 20 do 24 listopada na terenie parafii będziemy zbierali makulaturę ze sprzedaży, której uzyskane środki zostaną przeznaczone na budowę studni w Sudanie. Makulaturę należy składać do przeznaczonego na ten cel kontenera.

6. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę odzieży zimowej. Potrzebujemy zwłaszcza odzieży dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz odzieży męskiej. Odzież można przynosić w godzinach pracy Caritas lub godzinach pracy kancelarii parafialnej.

7. Od 6 listopada w kinach można oglądać film pt.: Zakazany Bóg. Jest to przejmująca opowieść o potędze prawdziwej wiary i sile odważnego świadectwa. Film opowiada o 51 błogosławionych męczennikach z Barbastro: mężnych klaretynach, którzy oddali swe życie za Chrystusa podczas wojny domowej w Hiszpanii. Film można obejrzeć między innymi w kinie Wisła, Luna, Praha.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
    - we wtorek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;
    - w środę, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
    - w czwartek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
    - w piątek, 13 listopada, wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystiana – pierwszych męczenników Polski.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Maksymilian Radzimirski, kawaler z parafii tutejszej
    Joanna Zuzanna Zdrojewska panna z par. pw. św. Bonifacego w Warszawie
    zapowiedź II;

Mariusz Stelmaszczyk, kawaler z parafii tutejszej
    Zofia Irmina Olszówka, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.