XXXI Niedziela Zwykła – 1 listopada 2015 r.
Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 13.00. Po procesji, ok. godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

2. Jutro, 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – w naszym kościele Msze św. zostaną odprawiane o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja żałobna wewnątrz kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3. Pragniemy przypomnieć, że do niedzieli 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

4. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

5. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w środę, 4 listopada br., po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 5 listopada, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 6 listopada, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 7 listopada, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

7. W poniedziałek, 2 listopada, ze względu na Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych nie będzie Mszy św. wotywnej o Duchu św.

8. We wtorek, 3 listopada, zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci, zwłaszcza te, które odeszły od wiary i Kościoła. Przed Mszą św. rodzice spotykają się na modlitwie różańcowej w intencji swoich dzieci.

9. W dniu 7 listopada Parafia św. Stanisława Kostki na Żoliborzu oraz parafia św. Anny w Wilanowie organizują jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy koło Zamościa. Jest to jedyne miejsce nie tylko w Polsce, ale i na świecie, gdzie objawił się ten święty. Sanktuarium słynie również z wielu cudów i łask dokonywanych za Jego wstawiennictwem. Koszt wyjazdu wynosi 100 PLN i obejmuje przejazd autokarem oraz dwa posiłki (śniadanie i obiad), przygotowane w klasztornym refektarzu oraz ubezpieczenie NW. Wyjazd planujemy na godz. 4.30-5.00, natomiast powrót ok. godz. 20.00. Zapisy w zakrystii.

10. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę odzieży zimowej. Potrzebujemy zwłaszcza odzieży dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz odzieży męskiej. Odzież można przynosić w godzinach pracy Caritas lub godzinach pracy kancelarii parafialnej.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;
    - w środę, 4 listopada, Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Maksymilian Radzimirski, kawaler z parafii tutejszej
    Joanna Zuzanna Zdrojewska panna z par. pw. św. Bonifacego w Warszawie
    zapowiedź I;

Mariusz Stelmaszczyk, kawaler z parafii tutejszej
    Zofia Irmina Olszówka, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Małgorzatę Lewandowską;
    - śp. Balbinę Ignaczewską;
    - śp. Ewę Budziszewską-Zawartko.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.