XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2015 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00, a po różańcu, modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś przypada Niedziela Misyjna, z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji.

3. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona dziś o godz. 16.00.

4. Jak co roku rusza akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy poszukują wolontariuszy – osób powyżej osiemnastego roku życia. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.superw.pl.

5. Mszą św. o godz.18.00 rozpoczynamy rekolekcje dla narzeczonych. Będą one trwały do piątku włącznie. Po Mszy św. o 18.00 przewidziana jest konferencja.

6. Organizujemy w tym roku jasełka parafialne. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i występować w przedstawieniach, do udziału w jasełkach. Chętni mogą też zgłaszać się do s. Ludmiły.

7. Dzieci które nie mają zajęć religii w szkole zapraszamy na zajęcia w soboty o godz. 9.30 w Kanonii. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci zostanie odprawiona we wtorek, 20 października o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w modlitwie wszystkich zainteresowanych rodziców. Mszę św. poprzedzi nabożeństwo różańcowe prowadzone przez grupę rodziców.

9. W zeszłą niedzielę Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zebrali do puszek 4660 PLN na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Rozpoczynamy nowy kurs przygotowania do bierzmowania. Powinni wziąć w nim udział uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum i starsi. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 20 października o godz. 19.00 w sali widowiskowej.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;
    - we wtorek, 20 października wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
    - w środę, 21 października, wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
    - w czwartek, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.