XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2015 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00, a po różańcu, modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w Niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie różańcowym – przewidziane są nagrody.

3. Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnianiem Pontyfikatu Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

4. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w następną niedzielę, 18 października o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

5. W przyszłą niedzielę, 18 października, Mszą św. o godz.18.00 rozpoczynamy rekolekcje dla narzeczonych. Będą one trwały od niedzieli do piątku włącznie. Po Mszy św. o 18.00 przewidziana jest konferencja.

6. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszechmogącemu Bogu polecamy wszystkich nauczycieli, prosząc o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne dary i łaski w ich codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

7. Jak co roku rusza akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy poszukują woluntariuszy – osób powyżej osiemnastego roku życia. Zainteresowanych zapraszamy do odwidzenia strony internetowej: www.superw.pl.

8. Organizujemy w tym roku jasełka parafialne. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i występować w przedstawieniach, do udziału w jasełkach. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 października o godz.10.30 w sali widowiskowej. Zapraszamy chętnych. Chętni mogą też zgłaszać się do S. Ludmiły.

9. Dzieci które nie mają zajęć religii w szkole zapraszamy na zajęcia w soboty o godz. 9.30 w Kanonii. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Dzieci które lubią śpiewać i chcą śpiewać w Scholi prosimy o skontaktowanie się z s. Ludmiłą w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 12 października, wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana;
    - we wtorek, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
    - w środę, 14 października, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
    - w czwartek, 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avilla, dziewicy i doktora kościoła;
    - w piątek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
    - w sobotę, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.