XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2015 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00, a po różańcu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja Eucharystyczna. Będziemy również modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci na wspólny różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17.30.

3. W październiku zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie różańcowym – przewidziane są nagrody.

4. Msza św. wotywna o Duchu Świętym będzie sprawowana w poniedziałek, 5 października o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jest to też początek rekolekcji ewangelizacyjnych Odnowy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, pragnących pogłębić swoje życie wewnętrzne.

5. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, Koła Żywego Różańca zapraszają na Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00. Po nim odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca w kawiarence.

6. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w niedzielę, 18 października o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

7. Jak co roku rusza akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy poszukują woluntariuszy – osób powyżej osiemnastego roku życia. Zainteresowanych zapraszamy do odwidzenia strony internetowej: www.superw.pl.

8. Za tydzień, w niedzielę 11 października, będziemy obchodzili XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

9. Dzieci, które lubią śpiewać i chcą śpiewać w Scholi prosimy o skontaktowanie się z s. Ludmiłą, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Dzieci, które nie mają zajęć religii w szkole zapraszamy na zajęcia w soboty o godz. 10.30. w Kanonii. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Dziś odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przystępujących do I Komunii św. Początek spotkania w kościele o godz. 11.00.

12. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 6 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy i dziewicy;
    - w środę, 7 października, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej;
    - w piątek, 9 października, wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Jacek Tomasz Zieliński, kawaler z parafii pw. św. Jakuba Ap. w Warszawie
    Edyta Adrianna Teluk, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

14. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Władysława Trzewika;
    - śp. Zofię Milewską;
    - śp. Gabrielę Łasak;
    - śp. Małgorzatę Lewandowską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.