XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2015 r.

1. Nabożeństwo ku Najśw. Maryi Panny - Akatyst zostanie odprawione o godz. 17.00, a po nim modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 1 października, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 2 października, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 3 października, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe.

3. Od 1 października rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwa Różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 17.00.

4. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, Koła Żywego Różańca zapra-szają na Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00. Po nim odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca w kawiarence.

5. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w niedzielę, 18 października o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

6. W naszej parafii odbędzie się chrzest w Duchu Świętym. Otwarte Seminaria zwane Rekolekcjami Ewangelizacyjnymi Odnowy (REO) to cykl 11 spotkań, kończących się modlitwą o nowe wylanie darów Ducha Świętego. Rozpoczną się one w pierwszy poniedziałek miesiąca – 5 października, Mszą św. wotywną o Duchu Świętym o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika;
    - we wtorek, 29 września, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
    - w środę, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
    - w czwartek, 1 października, wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
    - w piątek, 2 października, wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W poprzednią niedzielę zebraliśmy do puszek 817 PLN na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Jacek Tomasz Zieliński, kawaler z parafii pw. św. Jakuba Ap. w Warszawie
    Edyta Adrianna Teluk, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.