XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2015 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00, a po nich modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się dziś o godz. 11.00 w kościele.

3. Po przerwie wakacyjnej chór parafialny wznawia swoją działalność. Spotkania odbywają się w każdy wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, w Kanonii. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w niedzielę, 18 października o godz. 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

5. Przy parafii organizujemy katechezę dla dzieci i młodzieży, która nie ma lekcji religii w szkole. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w następną sobotę, o godz. 9.30, w Kanonii.

6. W naszej parafii odbędzie się chrzest w Duchu Świętym. Otwarte Seminaria zwane Rekolekcjami Ewangelizacyjnymi Odnowy (REO) to cykl 11 spotkań, kończących się modlitwą o nowe wylanie darów Ducha Świętego. Rozpoczną się one w pierwszy poniedziałek miesiąca – 5 października, Mszą św. wotywną o Duchu Świętym o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
    - w środę, 23 września, wspomnienie św. Pio z Pietralciny;
    - w piątek, 25 września, wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Marcin Adam Wasilewski, kawaler z parafii tutejszej
    Katarzyna Lepianka, panna z parafii pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie
    zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.