XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2015 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a po nim procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30.

3. W poniedziałek, 7 września o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym.

4. Uroczysta Msza św. w 332. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w sobotę, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Infułat Jan Miazek. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

5. Po przerwie wakacyjnej chór parafialny wznawia swoją działalność. Spotkania będą się odbywały w każdy wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, w Kanonii. Zapraszamy wszystkich chętnych.

6. Podczas zbiórki na pomoc najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do szkoły zebraliśmy 5354 PLN. Za zebrane pieniądze i środki parafialne zakupiliśmy książki i przybory szkolne dla pięćdziesięciorga dzieci. Dokładny wykaz zakupionych przyborów został umieszczony w Klimatach. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

7. W tym tygodniu, we wtorek 8 września, przypada święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. Skończyły się wakacje, dlatego przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach w dni powszednie o godz. 17.30:

- w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny;
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
    - w piątek – Adoracja Najśw. Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Michał Czesław Zieliński, kawaler z parafii pw. św. Zygmunta w Warszawie
    Małgorzata Daria Zagórska, panna z parafii pw. św. Zygmunta w Warszawie
    zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w ostatnim miesiącu naszego parafianina:

- śp. Cezarego Zasiewskiego

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.