XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś witamy księży: Roberta Mikosa i Macieja Raczyńskiego-Rożek, którzy zostali skierowani do pracy w naszej parafii. Życzymy ks. Robertowi i Maciejowi błogosławieństwa Bożego w pełnieniu powierzonych im obowiązków.

3. We wtorek przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.

4. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś i w następną niedzielę, przed kościołem, przeprowadzimy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

5. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione wg następującego porządku:

- dla Szkoły Podstawowej nr 169 z Powsinka i szkół prywatnych mieszczących się na terenie parafii, w środę, 2 września br., o godz. 9.00;
    - dla Szkoły Podstawowej nr 261 z Wilanowa również w środę 2 września br., o godz. 10.00;
    - dla Gimnazjum nr 116 z Powsinka i Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Europejskiej w czwartek, 3 września br., o godz. 9.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 3 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 4 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 5 września Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

7. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w niedzielę, 6 września, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

8. Uroczysta Msza św. w 332. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w sobotę, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Infułat Jan Miazek. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy;
    - w czwartek, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Skończyły się wakacje, dlatego przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach w dni powszednie o godz. 17.30:

- w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny;
    - w środę – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
    - w piątek – Adoracja Najśw. Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Jakub Opas, kawaler z parafii tutejszej
    Paulina Kuciak, panna z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach
    zapowiedź II;

Michał Czesław Zieliński, kawaler z parafii pw. św. Zygmunta w Warszawie
    Małgorzata Daria Zagórska, panna z parafii pw. św. Zygmunta w Warszawie
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.