X Niedziela Zwykła – 7 czerwca 2015 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś obchodzimy po raz ósmy Święto Dziękczynienia pod hasłem: Królowo rodzin dziękujemy i zawierzamy. W tym roku jest ono połączone z zakończeniem peregrynacji kopii cudownego wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. O godz. 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszy świętej Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na piknik rodzinny. W związku z obchodami Dnia Dziękczynienie w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

3. O godz. 18.00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawią nowo wyświęceni księża: Franciszek Urmański i Dariusz Nogański, którzy jako akolici pełnili posługę w naszej parafii dwa lata temu.

4. Nasz parafianin ks. Mikołaj Dobosz swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w naszym kościele w następną niedzielę, 14 czerwca br., o godz. 11.30.

5. W niedzielę, 14 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się VIII Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie, Grupa Seniorów Wilanowskich oraz Kuźnia Artystyczna. Będziemy mogli wysłuchać koncertu piosenek włoskich pt.: „Ciao, Ciao Bambina” w reżyserii i wykonaniu Nicolo Palladiniego. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem i zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali i przyczynili się do obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy zespołom przygotowującym ołtarze, zespołom parafialnym: Kołom Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Odnowie w Duchu Świętym, Akcji Katolickiej, Rodzinie Radia Maryja, Żeńskiej Służbie Liturgicznej, Bielankom, Męskiej Służbie Liturgicznej Totus Tuus, Lektorom, Ministrantom, Chórowi parafialnemu i Siostrom Pasjonistkom.

7. We wtorek, 23 czerwca br., o godz. 18.30 zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe przy krzyżu na Powsinku, przy jeziorku. Po nabożeństwie zapraszamy całe rodziny na ognisko i kiełbaski. Centrum Kultury Wilanów zapewnia dobrą zabawę.

8. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w poniedziałek, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
    - we wtorek, 9 czerwca, święto poświęcenia kościoła katedralnego;
    - w środę, 10 czerwca, wspomnienie św. Bogumiła, biskupa;
    - w czwartek, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;
    - w piątek, 12 czerwca, uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa;
    - w sobotę, 13 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W piątek, 12 czerwca, w uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK, nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Kamil Krzysztof Janus, kawaler z parafii św. Bonifacego w Warszawie
    Marlena Kielak, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.