XI Niedziela Zwykła – 31 maja 2015 r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe. Przypominamy, że w dni powszednie odprawiane jest ono po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W naszej parafii, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca sprawowana jest Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Najbliższa Msza św. wotywna o Duchu Świętym będzie sprawowana jutro, 1 czerwca, o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek, 4 czerwca br. W tym dniu Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Prosimy o udekorowanie okien domów i mieszkań, a poszczególne wspólnoty parafialne o przygotowanie ołtarzy.

5. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

6. Spotkanie dla bielanek i dzieci pragnących czynnie uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała odbędzie się we wtorek, 2 czerwca br., o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i obchodziły rocznicę I Komunii św. Na zgłoszenia czekają: s. Edyta i s. Kinga.

7. Odprawa dla Ministrantów i Lektorów przed uroczystością Bożego Ciała obędzie się w środę, 3 czerwca br., o godz. 19.00.

8. Spotkanie mężczyzn ze Służby Liturgicznej oraz wszystkich chętnych do pomocy podczas procesji Bożego Ciała obędzie się także w środę, 3 czerwca br., o godzinie 19.30.

9. W niedzielę, 7 czerwca br., obchodzić będziemy po raz ósmy Święto Dziękczynienia pod hasłem: Królowo rodzin dziękujemy i zawierzamy. W tym roku jest ono połączone z zakończeniem peregrynacji kopii cudownego wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. O godz. 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszy św. Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na piknik rodzinny. W tym dniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

10. W następną niedzielę, 7 czerwca br., o godz. 18.00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawią nowo wyświęceni księża: Franciszek Urmański i Dariusz Pogański, którzy jako akolici pełnili posługę w naszej parafii dwa lata temu.

11. Nasz parafianin ks. Mikołaj Dobosz swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w naszym kościele w niedzielę, 14 czerwca br., o godz. 11.30.

12. W dniach 3–8 czerwca przeprowadzimy zbiórkę makulatury, dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie.

13. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w poniedziałek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika;
    - w środę, 3 czerwca, wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy;
    - w czwartek, 4 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało);
    - w piątek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

14. Dobiega końca peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który w naszej parafii gościliśmy w końcu września ubiegłego roku. Z okazji peregrynacji zostały wybite okolicznościowe medale z wizerunkiem Matki Bożej i Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, które będzie można nabyć dziś po każdej Mszy św. Medale będą rozprowadzali członkowie Akcji Katolickiej.

15. W niedzielę, 14 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się VIII Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich, Kuźnia Artystyczna. Będziemy mogli wysłuchać koncertu piosenek włoskich pt.: „Ciao, Ciao Bambina” w reżyserii i wykonaniu Nicolo Palladiniego. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem i zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

16. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Arkadiusz Ruszczycki, kawaler z parafii tutejszej
    Anna Majewska, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II;

Kamil Krzysztof Janus, kawaler z parafii św. Bonifacego w Warszawie
    Marlena Kielak, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

17. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Zbigniewa Szewczyka,
    - śp. Lidię Wójcik,
    - śp. Zygmunta Kanabusa,
    - śp. Zbigniewa Walendziaka,
    - śp. Antoniny Osuch,
    - śp. Wiktora Cielemięckiego,
    - śp. Narcyza Cielemięckiego,
    - śp. Kazimierza Ryszarda Koperskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen