Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 24 maja 2015 r.

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii wielkanocnej.

2. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zachęcamy również do modlitwy i śpiewu Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach.

3. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 13.00, grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im, oraz ich rodzicom, aby udział w Eucharystii przyniósł obfite owoce łaski Bożej.

4. Centrum Kultury Wilanów oraz Fundacja Szerokie Wody, w ramach przedsięwzięcia „Zielone Świątki na Urzeczu”, serdecznie zapraszają w poniedziałek, 25 maja do Powsina. W plenerach obok Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. i polowe nabożeństwo majowe a następnie będą miały miejsce prezentacje zespołów w regionalnych strojach wilanowskich z nadwiślańskiego Urzecza.

5. W najbliższy wtorek, 26 maja o godz. 17.00, zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce u zbiegu ulic Vogla i Sytej. Nowa kapliczka zostanie poświęcona przed nabożeństwem.

6. W sobotę, 30 maja br., na Mszy św. o godz. 10.00 w Archikatedrze św. Jana w Warszawie nasz parafianin diakon Mikołaj Dobosz przyjmie święcenia prezbiteratu. Diakona Mikołaja polecamy modlitwom parafian.

7. Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego, zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina, które odbędzie się w sobotę 30 maja br., o godz.19.00 w saloniku.

8. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 4 czerwca. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

9. W niedzielę, 7 czerwca br., obchodzić będziemy po raz ósmy Święto Dziękczynienia po hasłem: Królowo rodzin dziękujemy i zawierzamy. W tym roku jest ono połączone z zakończeniem peregrynacji kopii cudownego wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. O godz. 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszy świętej Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na piknik rodzinny. W tym dniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

10. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- we wtorek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana;
    - w czwartek, 28 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
    - w piątek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Artur Łukasz Kwiatoń, kawaler z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Siewnicy Nadolnej
    Joanna Marcelina Dąbrowska, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II;

Marcin Wieteska, kawaler z parafii pw. M. B. Loretańskiej w Warszawie
    Agnieszka Ewa Kobiałka, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.