VII Niedziela Wielkanocy – 17 maja 2015 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zachęcamy również do modlitwy i śpiewu Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach.

2. W najbliższy wtorek, 19 maja o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Biedronki.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00, i 13.00, dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

4. W zeszłą niedzielę, na tacę przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, zebraliśmy 9454 PLN a na pomoc poszkodowanym w Nepalu 7302 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W niedzielę, 7 czerwca br., obchodzić będziemy po raz ósmy Święto Dziękczynienia po hasłem: Królowo rodzin dziękujemy i zawierzamy. W tym roku jest ono połączone z zakończeniem peregrynacji kopii cudownego wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. O godz. 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Po Mszy świętej Centrum Opatrzności Bożej zaprasza na piknik rodzinny. W tym dniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

6. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W sobotę poprzedzającą tę uroczystość, 23 maja, Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wigilijne czuwanie modlitewne przygotowujące do tego wydarzenia. Początek czuwania o godzinie 20.00.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w czerwcu przyszłego roku.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Maciej Roman Zwoliński, kawaler z parafii pw. św. Tomasza Ap. w Warszawie
    Małgorzata Budzińska, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II;

Artur Łukasz Kwiatoń, kawaler z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Siewnicy Nadolnej
    Joanna Marcelina Dąbrowska, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź I;

Marcin Wieteska, kawaler z parafii pw. M. B. Loretańskiej w Warszawie
    Agnieszka Ewa Kobiałka, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.