VI Niedziela Wielkanocy – 10 maja 2015 r.

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zachęcamy również do modlitwy i śpiewu Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach.

2. W najbliższy wtorek, 12 maja o godz. 18.00., zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Przyczółkowej, przy drodze na korty tenisowe.

3. W najbliższy piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego.

4. Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego, zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina, które odbędzie się w sobotę 16 maja, o godz.19.00 w saloniku.

5. W następną niedzielę, 17 maja br., obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

7. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w czwartek, 14 maja, Święto św. Macieja, Apostoła;
    - w sobotę, 16 maja, Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w niedzielę, 17 maja. Pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii na Mszy św. o godz. 11.00., a druga na Mszy św. o godz. 13.00.

9. Dziś przed kościołem, zgodnie z rozporządzeniem Konferencji Episkopatu Polski, zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Maciej Marcin Jagodziński, kawaler z parafii tutejszej
    Paulina Izabela Mrówka, panna z parafii pw. św. Elżbiety w Powsinie
    zapowiedź II;

Maciej Roman Zwoliński, kawaler z parafii pw. św. Tomasza Ap. w Warszawie
    Małgorzata Budzińska, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.