V Niedziela Wielkanocy – 3 maja 2015 r.

1. Dziś, przypada I niedziela miesiąca, nabożeństwo majowe wraz z modlitwą przebłagalno-dziękczynną i procesją zostaną odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe, w dni powszednie, odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W naszej parafii, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca sprawowana jest Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Najbliższa Msza św. wotywna o Duchu Świętym będzie sprawowana jutro, 4 maja, o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. nabożeństwo majowe i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.

4. W piątek, 8 maja – o godz. 18.00 – w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. oraz modlitwa o uzdrowienie, którą poprowadzi ks. Marcin Loretz. Po nabożeństwie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem wszystkich tych, którzy pragną, aby uzdrawiająca moc Boga dotykała ich serc, duszy, ciała i życia.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. nabożeństwo majowe i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.

6. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w poniedziałek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika;
    - w środę, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;
    - w piątek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w niedzielę, 17 maja. Pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii na Mszy św. o godz. 11.00., a druga na Mszy św. o godz. 13.00.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Marcin Gościński, kawaler z parafii tutejszej
    Alina Maria Lepianka, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II;

Piotr Kordas, kawaler z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu
    Anna Urszula Klimek, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II;

Maciej Marcin Jagodziński, kawaler z parafii tutejszej
    Paulina Izabela Mrówka, panna z parafii pw. św. Elżbiety w Powsinie
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Władysławę Samołówka,
    - śp. Mariannę Królak,
    - śp. Feliksa Nogowskiego,
    - śp. Łukasza Wronowskiego,
    - śp. Stanisława Gumułkę.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen