III Niedziela Wielkanocy – 19 kwietnia 2015 r.

1. Dziś przypada trzeci dzień nowenny przed instalacją relikwii św. Jana Pawła II. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Uroczyste wniesienie relikwii do naszego kościoła będzie miało miejsce w następną niedzielę, 26 kwietnia br. o godz. 13.00. Po Mszy św. relikwie będą wystawione do prywatnej adoracji.

3. Z radością informujemy, że nasz parafianin, alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego seminarium Duchownego w Warszawie, dk. Mikołaj Jan Dobosz, w dniu 30 maja br., ma przyjąć święcenia prezbiteratu. Polecamy go modlitwie parafian.

4. W sobotę 25 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00. Jego Ekscelencja ks. bp Rafał Markowski udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania.

5. W dniach 22 – 24 kwietnia przeprowadzimy zbiórkę makulatury, dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie.

6. W sobotę 25 kwietnia 2015 r. o godz. 15.30 w dolnym kościele Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się koncert charytatywny Grupy Księży Wokalistów SERVI DOMINI CANTORES – Śpiewający Słudzy Pańscy, z którego dochód, ze sprzedaży cegiełek, będzie przeznaczony na realizację budowy Świątyni. W przyszłym roku odbędzie się w Polsce Światowy Dzień Młodzieży, uroczystości z tym związane zaplanowane są również w Warszawie; ponadto przy okazji tego wydarzenia oczekujemy na wizytę Ojca Świętego Franciszka, który dokona konsekracji Świątyni Opatrzności . Dlatego bardzo zależy nam na wsparciu budowy Świątyni i temu ma służyć wspomniany koncert.
    Cegiełka w kwocie 25,- zł posłuży jako bilet wstępu. Dystrybucję, przed kościołem, po każdej Mszy św. prowadzi Akcja Katolicka.

7. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w czwartek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski;
    - w sobotę, 25 kwietnia, święto św. Marka, Ewangelisty.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Andreas Bielig, kawaler z parafii pw. bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie
    Anna Rzyszkiewicz, panna z parafii tutejszej
    zapowiedź II;

Maciej Marek Gładysz, kawaler z parafii tutejszej
    Ewa Natalia Glinka, panna z parafii pw. św. Jana Kantego w Krasnosielcu
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.