Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 5 kwietnia 2015 r.

1. Kościół przeżywa dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto kościelne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w liturgii Triduum Paschalnego i przyczynili się do jej pobożnego przeżycia.

2. Rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 17.00, po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W dni powszednie aż do następnej niedzieli Koronkę do Miłosierdzia Boże będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Po rezurekcji zapraszamy na tradycyjny posiłek, przygotowany przez Akcję Katolicką.

4. Msze św. w dniu dzisiejszym sprawowane będą jeszcze o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i o 20.00.

5. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

6. W piątek, zgodnie z kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

7. Wraz z Centrum Kultury Wilanów zapraszamy na koncert – widowisko poświęcone ofiarom zbrodni katyńskiej, które odbędzie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Tomasz Karwowski, kawaler z par. pw. św. Stanisława bp. w Bielsku Białej
    Agnieszka Trzaskoma, panna z par. tutejszej
    zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Kazimierza Murawskiego,
    - śp. Stefanię Pyrka,
    - śp. Tadeusza Olakowskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen