III Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2015 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o godz. 12.30. – dla dorosłych, o godz. 16.30. – dla dzieci oraz o godz. 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się o godz. 11.00 w kościele.

4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00 w Kanonii.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 23 – 25 marca, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 25 – 27 marca br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 22 marca i będą trwały do środy 25 marca br.

6. W tym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

7. Świece Caritas można nabyć przed kościołem. Można je postawić na stół świąteczny, podarować rodzinie bądź znajomym, zapalić w święta na grobach bliskich. Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane z rozprowadzania świec Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

8. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Nauka śpiewu w każdą niedzielę zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali w Kanonii. Przypominamy, że Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum treści. Jest ona wyrazem naszego czuwania z Chrystusem, a zarazem oczekiwaniem na Jego zmartwychwstanie.

9. Dziękujemy parafianom, którzy zaangażowali się w pomoc dla uchodźców z Donbasu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.