II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o godz. 12.30. – dla dorosłych, o godz. 16.30. – dla dzieci oraz o godz. 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w następną niedzielę, 8 marca br., o godz. 11.00 w kościele. Natomiast w czwartek, 5 marca br., od godz. 16.30 do 19.00 w sali widowiskowej możne będzie odbierać stroje komunijne.

4. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 23 – 25 marca, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 25 – 27 marca br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 22 marca i będą trwały do środy 25 marca br.

5. Uprzejmie informujemy wszystkich naszych parafian, że w ostatnim czasie na terenie parafii zamieszkała 3-osobowa rodzina repatriantów z Donbasu, którym jako wspólnota parafialna powinniśmy przyjść z pomocą w godnym rozpoczęciu życia w nowym miejscu. Wszystkie osoby pragnące w jakikolwiek sposób pomóc prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w środę, 4 marca, święto św. Kazimierza Królewicza; jest to również dzień imienin ks. Kardynała Kazimierza Nycza, pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. W tym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

8. Świece Caritas można nabyć przed kościołem. Można je postawić na stół świąteczny, podarować rodzinie bądź znajomym, zapalić w święta na grobach bliskich. Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane z rozprowadzania świec Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Elżbietę Koperską,
    - śp. Waldemara Łuczko,
    - śp. Waldemara Ejsmonta.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen