I Niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2015 r.

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia, pokuty i rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o godz. 12.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci oraz o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

4. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 23 – 25 marca, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 25 – 27 marca br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 22 marca i będą trwały do środy 25 marca br.

5. Uprzejmie informujemy wszystkich naszych parafian, że w ostatnim czasie na terenie parafii zamieszkała 3-osobowa rodzina repatriantów z Donbasu, którym jako wspólnota parafialna powinniśmy przyjść z pomocą w godnym rozpoczęciu życia w nowym miejscu. Wszystkie osoby pragnące w jakikolwiek sposób pomóc prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

6. Na przełomie roku, od grudnia do lutego, z wizytą duszpasterską planowaliśmy odwiedzić 1295 rodzin, z czego przyjęło nas 640, co stanowi 49,5 %. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone są na kontynuację remontu kościoła i planowany remont wieczernika, który po otrzymaniu stosownych zezwoleń planujemy rozpocząć na wiosnę tego roku. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.