IV Niedziela Zwykła – 1 lutego 2015 r.

1. Dziś przypada I niedziela lutego. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a po nabożeństwie odbędzie się procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 5 lutego, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 6 lutego, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 7 lutego, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

3. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2014 roku, zostanie odprawiona w Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, w poniedziałek 2 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić. Po Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd.

4. Msze św. w Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.

5. W księgarence można nabyć gromnice. Świece będzie można nabyć także przed każdą Mszą św. 2 lutego, przed kościołem.

6. Światowy Dzień Chorych w naszej parafii będziemy obchodzili w dniu 11 lutego. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku i chore. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.

7. W lutym, w naszej parafii rozpocznie się 10-tygodniowy kurs finansowy, którego celem jest nauka zarządzania finansami w oparciu o rady biblijne. Kurs będzie odbywał się w środy, o godz. 19.00. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 11 lutego br., w dzwonnicy o godz. 19.00. Po spotkaniu będzie możliwość zapisania się na kurs i zakupienia podręczników.

8. W bieżącym miesiącu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego;
    - w czwartek, 5 lutego, Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
    - w piątek, 6 lutego, Wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    Tomasz-Szczepan Kozielski, kawaler z parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie
    Natalia-Ewa Pacuszka, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
    - śp. Edwarda Grzywę,
    - śp. Genowefę Pyzę,
    - śp. Stanisława Prokopa,
    - śp. Tadeusza Pyzla.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

12. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:
    - poniedziałek, 2 lutego – ul. Europejska 2-14G (numery parzyste) i 27-41 (numery nieparzyste);
    - wtorek, 3 lutego – ul. Europejska 16-18D (numery parzyste) i 49-71 (numery nieparzyste);
    - środa, 4 lutego – ul. Europejska 20-50 (numery parzyste) i 73-89 (numery nieparzyste);
    - czwartek, 5 lutego – ul. Europejska 89A-115C (numery nieparzyste);
    - piątek, 6 lutego – ul. Europejska 117A-121 (numery nieparzyste), ul. Uprawna 1-35 (numery nieparzyste) i 2-22 (numery parzyste);
    - sobota, 7 lutego – ul. Uprawna 24-46C (numery parzyste) i 37-49 (numery nieparzyste), ul. Młocarni, ul. Niedzielna, ul. Brodzik, ul. Koralowa.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 14.00. Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać, zostaną one przeznaczone na kontynuację remontu kościoła i wieczernika.