III Niedziela Wielkiego Postu
23 marca 2014 r
.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Dziś, na Mszy św. o godz. 13.00. zostaną sprowadzone relikwie bł. o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP i spowiednika króla Jana III Sobieskiego.
  4. Trwa zorganizowana przez Siostry Pasjonistki nieustanna modlitwa różańcowa (Jerycho Różańcowe) w intencjach: naszej Ojczyzny oraz pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie. Na modlitwie w naszych domach będziemy trwali do 25 marca. Można również na modlitwę przyjść do domu zakonnego sióstr przy ul. Husarii 55/57. Kaplica udostępniona jest w tym czasie do godz. 22.00. Swój udział w modlitwie można jeszcze zgłaszać u siostry w zakrystii, jak również, dzwoniąc do domu sióstr.
  5. We środę 26 marca br., w naszym kościele po mszy świętej o godz. 18.00. planowane jest trzecie spotkanie z cyklu: Poznaj rozwiązania Boże na różne sytuacje życiowe. W ramach spotkania będzie wyświetlony film pt. „Bogacz i Łazarz”, a po filmie zostanie omówiony temat: Jak gromadzić skarby po Bożemu? Plan spotkań znajduje się w gablocie przed kościołem.
  6. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 7 – 9 kwietnia br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 6 kwietnia i będą trwały do środy 9 kwietnia br.
  7. Po raz drugi organizujemy na terenie naszej parafii zbiórkę makulatury na studnie w Sudanie. Będzie ona przeprowadzona w dniach 19 – 24 marca br. Makulaturę będzie można składać do podstawionego na terenie parafii kontenera.

8. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć przed kościołem. Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane ze sprzedaży Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

9. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę na naukę śpiewu zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali do Kanonii. Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum, treści. Jest to nasz wyraz czuwania z Chrystusem, szukaniem Go. Nasze czuwanie, szukanie Boga, jest zarazem oczekiwaniem Jego zmartwychwstania.
  10. Zgodnie z rozporządzeniem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza rozpoczęliśmy w Archidiecezji Warszawskiej przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016r. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowania mające na celu przyjęcie młodzieży z całego świata jak również wszyscy, którzy chcieliby czynnie uczestniczyć w realizacji ŚDM na terenie naszej diecezji zapraszamy do współpracy. Zapraszamy młodzież licealną i studentów do grup formacyjnych przygotowujących do podjęcia posługi wolontariatu, wymagana jest znajomość języka angielskiego. Prosimy też rodziny, które mogłyby przyjąć do swoich domów młodzież z zagranicy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.
  11. Przed kościołem członkowie Kół Żywego Różańca zbierają ofiary na kwity do Grobu Pańskiego.
  12. W naszej parafii pragniemy stworzyć wspólnotę Domowego Kościoła. Małżeństwa zainteresowane tą formą duszpasterstwa zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 29 marca br. o godz. 16.00., w dzwonnicy. Dodatkowe informacje u ks. Michała.
  13. 13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:
    Wojciech Sławomir Pyzel, kawaler z par. tutejszej
    Olga Katarzyna Prasek, panna z par. pw. Św. Józefa w Warszawie
    zapowiedź II.

Adam Żurawski, kawaler z par. tutejszej i
    Ewa, Małgorzata Mikulska, panna z par. tutejszej zapowiedź II.

Kamil Fadygowski, kawaler z par. tutejszej
    Angelika Kłos, panna z par. pw. św. Wojciecha i MB Różańcowej w Nieliszu
    zapowiedź I.

Marcin Eugeniusz Ksokowski, kawaler z par. tutejszej i
    Marta Katarzyna Skrocka, panna z par. pw. św. Jana Chrzciciela w Grabowie
    zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.