II Niedziela Wielkiego Postu
16 marca 2014 r
.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o godz. 12.30. – dla dorosłych, o godz. 16.30. – dla dzieci oraz o godz. 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Siostry Pasjonistki zapraszają na „Jerycho” różańcowe do kaplicy sióstr przy ul. Husarii 55/57., w dniach 18 – 25 marca, w godzinach 7.00 – 22.00. Modlitwa różańcowa będzie odmawiana w intencjach: naszej Ojczyzny oraz pokoju na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.
  4. We środę 19 marca w naszym kościele po mszy świętej o godz. 18:00 planowane jest drugie spotkanie z cyklu: Poznaj Boże rozwiązania na różne sytuacje życiowe. W ramach spotkania będzie wyświetlony film pt. „Abraham i Izaak”, a po filmie zostanie omówiony temat: Jak sobie radzić z podejmowaniem decyzji finansowych? Plan wszystkich sześciu spotkań znajduje się w gablocie przed kościołem.

5. W następną niedzielę 23 marca, na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną sprowadzone relikwie bł. o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP i spowiednika króla Jana III Sobieskiego.

6. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 7 – 9 kwietnia br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 6 kwietnia i będą trwały do środy 9 kwietnia br.

7. Po raz drugi organizujemy na terenie naszej parafii zbiórkę makulatury na studnie w Sudanie. Będzie ona przeprowadzona w dniach 19 – 24 marca br. Makulaturę będzie można składać do podstawionego na terenie parafii kontenera.

8. Świece Caritas na stół świąteczny można nabyć przed kościołem. Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane ze sprzedaży Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Wojciech Sławomir Pyzel, kawaler z parafii tutejszej i Olga Katarzyna Prasek, panna z parafii pw. św. Józefa w Warszawie

Adam Żurawski, kawaler z parafii tutejszej i Ewa, Małgorzata Mikulska, panna z parafii tutejszej

– zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.