Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 28 grudnia 2014 r.

1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, nabożeństwo Akatyst zostanie odprawione o godz. 17.00, a po nabożeństwie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii, jak również wszystkich pogrzebanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego zostanie odprawiona o godz. 18.00, a bezpośrednio po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno–błagalne.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 1 stycznia, ze względu na przypadającą Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki nie można odprawiać Mszy wotywnej o Chrystusie Najwyższym Kapłanie. W piątek, 2 stycznia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 3 stycznia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

4. W Nowy Rok przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą sprawowane: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny wypełniając pozostałe warunki odpustu.

5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w środę, 31 grudnia, Wspomnienie św. Sylwestra, papieża,
    - w czwartek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki,
    - w piątek, 2 stycznia, Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.

Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w kolegiacie wilanowskiej, za liczny udział w rekolekcjach, roratach i sakramencie pojednania. Szczególne podziękowanie kierujemy do rodzin państwa Rawskich, Czajkowskich i Grądziel, które w tym roku przygotowały szopkę betlejemską w naszej świątyni.

7. Salonik Wilanowski zaprasza wszystkich chętnych parafian do udziału w corocznej wystawie prac artystycznych i rękodzielniczych. Podpisane prace, koniecznie z podanym numerem telefonu do twórcy, prosimy przynosić do dzwonnicy w kolejne niedziele stycznia.