II Niedziela Adwentu – 7 grudnia 2014 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się o godz. 11.00. Na spotkaniu zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki.

3. W czwartek, 11 grudnia br., na Mszy św. o godz. 17.00 Legion Maryi będzie obchodził swoje dwudziestopięciolecie działalności w naszej parafii. Członkowie Legionu Maryi serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania.

4. W najbliższą sobotę, 13 grudnia br., w dzwonnicy odbędą się warsztaty tworzenia ozdób choinkowych. Do udziału zapraszamy dzieci. Zabawa rozpocznie się o 11.00 i potrwa godzinę.

5. Również w sobotę, 13 grudnia br., po Mszy św. wieczornej zapraszamy do dzwonnicy na spotkanie biblijne z cyklu Lectio Divina.

6. Po raz 21. Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. We wszystkich kościołach całej Polski od pierwszej niedzieli Adwentu rozprowadzane są świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Według raportu Komisji Europejskiej Polska ma jeden z najwyższych wskaźników dzieci żyjących w biedzie. Tradycyjnie nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

7. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 3823 PLN na prezenty dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    - w poniedziałek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny,
    - w sobotę, 13 grudnia, Wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W tym roku z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Zawad i Powsinka. Kolędę rozpoczniemy 8 grudnia. Nowych parafian lub tych, którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:
    - poniedziałek 8 grudnia – ul. Wał Zawadowski
    oraz ul. Bruzdowa 85-93D strona nieparzysta;
    - wtorek 9 grudnia – ul. Bruzdowa 60-92R strona parzysta
    oraz ul. Lercha;
    - środa 10 grudnia – ul. Bruzdowa 95-109S strona nieparzysta;
    - czwartek, 11 grudnia – ul. Bruzdowa 96H- 100 strona parzysta;
    - piątek, 12 grudnia – ul. Bruzdowa 102-112 strona parzysta;
    - sobota, 13 grudnia – ul. Bruzdowa 112A-116T strona parzysta.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 14.00. Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać, zostaną one przeznaczone na remont wieczernika i dalsze prace remontowe kościoła.

Program wizyty duszpasterskiej na okres od 8–20 grudnia został dołączony do Klimatów. Informację tę można znaleźć również na oddzielnych kartkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy również poinformować sąsiadów o planowanej wizycie duszpasterskiej. Program całej wizyty duszpasterskiej został umieszczony na naszej stronie internetowej.

10. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek i sianko na stół wigilijny.

11. Dziś przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.