I Niedziela Adwentu
30 listopada 2014 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, które przeżywamy w liturgii świąt Bożego Narodzenia. Jest to także czas przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Liturgicznym znakiem oczekiwania jest poranna Msza św. zwana Roratami. W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana będzie codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na godz. 7.00, w każdy poniedziałek, środę i sobotę Adwentu.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje ewangelizacyjne w naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi nasz wikariusz ks. Marcin Loretz. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Przypominamy, że w tych dniach druga Msza św. będzie odprawiana o godz. 19.00, a nie jak zwykle o godz. 18.00.

3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 7 grudnia o godz. 11.00.

4. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, przypada w naszej parafii w dniach od 1 do 3 grudnia. Zachęcamy wszystkie wspólnoty i parafian do licznego udziału w nabożeństwie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja będzie trwać od 12.00 do 17.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 grudnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 5 grudnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 6 grudnia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a po Mszy św. różaniec.

6. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie i przyniesienie prezentów dla swoich dzieci do zakrystii przed Mszą św. Chcemy również przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego dziś będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 grudnia, po Mszy św. o godz. 17.00.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w środę, 3 grudnia, Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
    - w sobotę, 6 grudnia, Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W tym roku z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Powsinka i Zawad. Kolędę rozpoczniemy 8 grudnia. Nowych parafian lub tych, którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

9. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Halinę Sikora,
    - śp. Emilię Jasińską Kobiałka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen