XXXIV Niedziela Zwykła
23 listopada 2014 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Nieszpory zostaną odprawione dziś o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W przyszłą niedzielę w ramach nabożeństwa śpiewać będziemy Akatyst ku czci NMP. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby śpiewające Akatyst do poprowadzenia nabożeństwa.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

4. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla swoich dzieci. Chcemy przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Pragniemy również przygotować dla tych rodzin spotkanie wigilijne, dlatego w niedziele: 30 listopada i 7 grudnia przed kościołem będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel.

5. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w pierwszą niedzielę Adwentu, 30 listopada br., i będą trwały do wtorku, 2 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00. a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.

6. W czwartek, 27 listopada br. odbędzie się dziękczynna pielgrzymka naszych parafian na Jasną Górę. Chcemy podziękować Jasnogórskiej Pani za nawiedzenie Cudownego Obrazu w naszej parafii, za otrzymane w tym roku łaski. W programie przewidziana jest Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu i zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II. Zapisy na pielgrzymkę i wpłaty w wysokości 65 PLN są przyjmowane przez członków Akcji Katolickiej dziś po każdej Mszy św. oraz w zakrystii.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę z Rodziną Radia Maryja do Torunia w sobotę, 29 listopada br. Wyjazd o 7.30. Koszt 50 PLN. Zapisy przyjmowane są w zakrystii.

8. W dniach od 26 do 28 listopada będzie podstawiony przy naszym Kościele kontener na makulaturę, ze sprzedaży której, dochód przeznaczony jest na budowę studni w Sudanie. Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce.

9. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, przypada w naszej parafii w dniach od 1 do 3 grudnia. Zachęcamy wszystkie wspólnoty i parafian do licznego udziału w nabożeństwie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w poniedziałek, wtorek i środę będzie trwać od godz. 12.00 do 17.00.

10. W tym roku z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Powsinka i Zawad. Kolędę rozpoczniemy 8 grudnia. Nowych parafian lub tych którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. W tym tygodniu w poniedziałek, 24 listopada, obchodzimy wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. W grudniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne.