XXXIII Niedziela Zwykła
16 listopada 2014 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się dziś, o godz. 11.00.

3. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w pierwszą niedzielę Adwentu, 30 listopada br., i będą trwały do wtorku 2 grudnia. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00, a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.

4. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

5. Zapraszamy na spotkanie z rozważaniem słowa Bożego, w ramach Lectio Divina, które odbędzie się w sobotę, 22 listopada o godz. 19.00 w dzwonnicy.

6. W listopadzie mamy jeszcze wolne intencje mszalne.

7. W dniu 27 listopada br. odbędzie się dziękczynna pielgrzymka naszych parafian na Jasną Górę. Chcemy podziękować Jasnogórskiej Pani za nawiedzenie Cudownego Obrazu w naszej parafii, za otrzymane w tym roku łaski. W programie przewidziana jest Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu i zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II. Zapisy na pielgrzymkę i wpłaty w wysokości 65 PLN są przyjmowane przez członków Akcji Katolickiej dziś po każdej Mszy św. oraz w zakrystii.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę z Rodziną Radia Maryja do Torunia 29.11.w sobotę. Wyjazd o 7.30. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

9. W listopadzie, w dzwonnicy prezentowana będzie wystawa twórczości podopiecznych ośrodków dla osób niepełnosprawnych z Wilanowa i Powsina.

10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
    - we wtorek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
    - w środę, 19 listopada, wspomnienie bł. Salomei, dziewicy,
    - w czwartek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
    - w piątek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
    - w sobotę, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie.