XXXI Niedziela Zwykła
2 listopada 2014 r.
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja żałobna wewnątrz kościoła. Dziś można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa wg. intencji Ojca świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3. Pragniemy przypomnieć, że do soboty, 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

4. W naszej parafii, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca sprawowana jest Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Najbliższa Msza św. wotywna o Duchu Świętym będzie sprawowana 3 listopada o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek, 6 listopada, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 7 listopada, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Zapraszamy na spotkanie z rozważaniem słowa Bożego, w ramach Lectio Divina które odbędzie się w sobotę, 8 listopada o godz. 19.00 w dzwonnicy.

7. W następną niedzielę, 9 listopada, na Mszy św. o godz. 11.30, nastąpi zakończenie Konkursu Różańcowego i rozdanie nagród dla dzieci i młodzieży biorących udział w konkursie.

8. Zapraszamy dzieci, które lubią i chcą śpiewać na próby Scholi, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Kanonii.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa,
    - w niedzielę, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w ostatnim miesiącu naszego parafianina:

- śp. Jana Mateusza Chodeckiego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.